ALBERO nábytok je obchodný dom s nábytkom a bytovými doplnkami. V našej ponuke nájdete vkusný nábytok od renomovaných európskych a najúspešnejších slovenských výrobcov nábytku...
02 / 20 702 390

Vieme, ako si najlepšie vychutnáte jedlo

Jeseň prináša mnoho plodov, z ktorých je hriech nevyčariť dobré jedlo. Dostali ste chuť na gaštanové pyré, tekvicovú polievku či jablkovú štrúdľu? Ak navyše radi varíte pre druhých, čo chápeme, lebo možno aspoň konečne niekto iný umyje riad, je potrebné jedlo odniekiaľ zjesť. Ktorý spôsob preferujete vy?

Pridané: 4.11.2016 Rubrika: Kuchyne

Ako nájsť rovnováhu v kancelárii

Znie vám to protichodne? Kancelária možno nepatrí medzi miesta, kde by ste hľadali zen a životnú rovnováhu, predsa v nej trávime množstvo času. Poradíme vám, ako sa cítiť príjemne aj na mieste, kde sa deadliney sypú a robota leje.

Pridané: 29.9.2016 Rubrika: Rekonštrukcia

7 využití prikrývky a vankúša

Prikrývka a vankúš sú neodmysliteľnou súčasťou každého posteľného kráľovstva. Mimo tradičných funkcii ich môžeme však využiť aj na iné praktické veci. V tomto článku vám poodhalíme skryté využitia a supertajné tipy, na čo všetko môžeme prikrývku a vankúš použiť.

Pridané: 7.9.2016 Rubrika: Spálne

Pretvorte svoj domov na svet fantázie

Skrine, koberce, sedačky... Pre nás je to len každodenný nábytok. V detských očiach však predstavujú tajné miestnosti, lávu či opustené ostrovy uprostred šíreho mora. Ak máte doma dve-tri ratolesti prekypujúce fantáziou a prebytočnou energiou, určite to poznáte. Nezabúdajte teda, že nábytok nekupujete len pre seba. Vaše deti v ňom nevidia len užitočné vybavenie bytu, ale svoje vlastné ihrisko.

Pridané: 1.8.2016 Rubrika: Rekonštrukcia

Vzduch do domu, pán do domu

Cítiť sa doma ako na dovolenke nemusí byť vždy fajn. Najmä, ak sa pobyt doma začne podobať na pobyt v tropickej krajine. Akurát bez mora. Zato s teplom, ktoré je čoraz viac neznesiteľnejšie. Ak vás nemá kto oviať aspoň listami z balkónovej kvetiny, je čas poobzerať sa po klimatizácii. Ako si ju vybrať? A kam s ňou? Poradíme vám.

Pridané: 7.7.2016 Rubrika: Rekonštrukcia

Vyhrajte sa s izbou pre svoje deti

Pri vymýšľaní prekvapení pre deti nadobúdame my, dospelí, azda viac fantázie ako deti samy. Rodinný výlet? Zábavný park? Hračka? „Problém“ s deťmi je ten, že odrastú rýchlejšie ako im stihneme vybrať vhodný darček. Ak preto patríte medzi rodičov, ktorí uvažujú prakticky, mohol by vás inšpirovať funkčný detský nábytok, ktorého vzory a farby zároveň rozžiaria detskú dušu.

Pridané: 20.6.2016 Rubrika: Nábytok vs. potomok

Aký typ bývania sa k vám hodí?

Uvažujete o novej obývacej izbe alebo spriadate sny o tom, ako bude vyzerať váš vlastný byt? Povedzme si úprimne, jeden z faktorov, ktorý najviac ovplyvňuje, ako bude príbytok vyzerať, je žena. A my, ženy, to vieme úplne presne, len sa to každú chvíľu mení :)

Pridané: 26.4.2016 Rubrika: Rekonštrukcia

Zoberte si domov zásoby jari

Hurá, už po ňu nemusíme len do obchodu! Jar je tu a s ňou slnečné rána, krátke rukávy, dlhé dni, kvitnúce stromy a... upratovanie. Tak asi predsa budeme musieť zájsť do toho obchodu. Jar do domu si však môžete vniesť aj veselšími spôsobmi. Prečítajte si pár jednoduchých tipov, ktorými dostanete jarnú náladu i do svojho príbytku.

Pridané: 30.3.2016 Rubrika: Kuchyne

Prečo na veľkosti nezáleží

Stále neveríte, že si môžete vystačiť aj s málom? Zdanie často klame, stačí len vedieť ako na to. Ak začína obsah vášho bytu presahovať jeho možnosti a hovoríte si, že tentoraz už naozaj musíte vyhodiť tie staré topánky, lebo nebude kde spať, máme vás dobrú správu. Nemusíte.

Pridané: 1.3.2016 Rubrika: Rekonštrukcia

Ako si užiť Valentína, aj keď ste single

O pár dní to vypukne. Srdiečka aj tam, kde by ste ich nečakali. Zadaní z nás už premýšľajú, čím prekvapia svoju polovičku, kým tí single prinajmenšom stavajú obranné kryty. Predpokladáme, že dvojiciam netreba radiť, ako kreatívne využiť niektorý z kusov nábytku v domácnosti.

Pridané: 27.1.2016 Rubrika: Obývacie izby

3 predsavzatia, ktoré tento rok „zaručene“ splníte

Dali ste si na prelome rokov opäť prelomové predsavzatia? Prestať fajčiť, začať behať, schudnúť, jednoducho zmeniť život o 180 stupňov. Sľuby v novoročnej nálade sa častejšie hovoria ako dodržiavajú. Dopomôžte si k ich splneniu niečím, čo vás motivuje a spríjemní cestu do cieľa.

Pridané: 23.12.2015 Rubrika: Spálne

Ako obdarovať seba, ale potešiť celú rodinu

Nezáleží na tom, či nakupujete vianočné darčeky už v lete alebo lovíte na poslednú chvíľu. Najdôležitejšie je obdarovať každého, kto si to určite zaslúži. Je pekné, ak vám na um prišiel niektorý člen rodiny. Teraz však hovoríme o vás.

Pridané: 26.11.2015 Rubrika: Obývacie izby

Kam dať spať návštevu, aby sa k vám ešte vrátila

Dobrých ľudí sa vraj všade veľa zmestí. Svet však stvoril malé byty a návštevy. Prichádzajú zo vzdialených miest, ich tempo je nepredvídateľné a ich revírom je váš byt. Skôr, ako vás chytí panika, nechajte si situáciu rozložiť v hlave. A hneď potom rozložte pohovku.

Pridané: 27.10.2015 Rubrika: Spálne

KOŽENÉ VS. LÁTKOVÉ SEDAČKY – DÁVNY SPOR O NADVLÁDU NAD OBÝVAČKOU

Kečup verzus majonéza, byt verzus dom alebo Coca Cola verzus Kofola. Rivalitu vidíme v každom aspekte nášho života. Nie je tomu inak ani pri sedacích súpravách, pri ktorých kožené a látkové sedačky zvádzajú kruté boje o našu priazeň.

Pridané: 25.9.2015 Rubrika: Kožené sedačky

Zrkadlo do bytu patrí, ale pozor, kam ho zavesíte

Skontrolovať svoj výzor pred odchodom do práce, upraviť sa, ale aj presvetliť tmavú miestnosť. Pri ukladaní zrkadiel si však treba dať pozor a nevešať ich, kam nás napadne. Pozrite sa na to, kde zrkadlá patria a kde nie. Zrkadlá do našich bytov jednoznačne patria a zrejme len málokto si vie predsaviť, že by ich doma nemal.

Pridané: 28.8.2015 Rubrika: Obývacie izby

Kuchyňo-obývačka. Ako nevariť v obývačke a nepozerať telku na kuchynskej linke

Nové byty už pomaly ani inak rozvrhnuté nenájdete. Zatiaľ čo, v minulosti delila kuchyňu a obývačku chodba, či prinajhoršom dvere, dnes sú najčastejšie spojené v jednej miestnosti. Je to praktické a šetrí to priestor, tak prečo nie?

Pridané: 22.7.2015 Rubrika: Kuchyne

Aby ste sa v kancelárii cítili ako doma

Naozaj. Aj kancelárii sa môžete cítiť ako doma. A na to, aby sa tak stalo, nemusíte tráviť v práci víkendy, ani zaspávať s hlavou na klávesnici. Cítiť sa dobre, mať okolo seba nielen príjemných kolegov, ale aj tvorivé prostredie je totiž dôležité. V práci trávime väčšinou osem hodín z dňa, čo je dosť na to, aby sme mali potrebné pohodlie. Navyše, krčiť sa na rozheganej stoličke, či opierať sa o krivý stôl môže mať za následok aj problém s chrbticou.

Pridané: 25.6.2015 Rubrika: Kožené sedačky

Ani dieťa ani dospelý? Študentský nábytok do izby pomáha riešiť problém s puberťákmi

Už keď ste kúpili prvé topánočky svojej ratolesti, bolo vám po pár týždňoch jasné, že dieťa rastie snáď až príliš rýchlo. Ani ste sa nenazdali a na predaj bola kolíska, kočár aj prvý bicykel s pomocnými kolieskami. Zrazu máte doma tínedžera, ktorý sa zabuchne do izby vždy, keď si ho dovolíte nazvať dieťaťom.

Pridané: 21.5.2015 Rubrika: Nábytok vs. potomok

Prázdne police sú strašiakom knihomoľov

Videli ste to v telke. Keď hlavný hrdina potreboval relax, sadol si do pohodlného kresla v miestnosti priam obloženej knihami. Ale realitu nemôžete vyskladať ako kulisy v hollywoodskom filme.

Pridané: 17.3.2015 Rubrika: Obývacie izby

Ako byť fit bez sebazaprenia

Vďaka novoročným predsavzatiam sa v januári každoročne zapĺňajú parkovacie miestá pred fitnescentrami a obsluhy s rýchlym občerstvením zívajú prázdnotou. Ľudia demonštratívne zahadzujú škatuľky od cigariet do odpadkových košov, a ulice sú plné odhodlancov, ktorí “cvičia trikrát do týždňa”, “skoncovali s pečivom” alebo “začínajú odznova”.

Pridané: 19.1.2015 Rubrika: Spálne

Čo sme sa naučili počas Vianoc

Vianoce majú byť sviatkom pokoja. Túto frázu však len ťažko vysvetlíte tým, ktorí k sebe na Štedrý večer pozývajú rodinu zo široka-ďaleka. Dnes už možno sami tušíte, čo by vám ušetrilo niekoľko rušných chvíľ. Ale skúsme si to zrekapitulovať.

Pridané: 22.12.2014 Rubrika: Kožené sedačky

S alebo bez?

Prerobiť si byt s bytovým architektom alebo bez neho. Zveríte svoj byt profesionálovi alebo venujete rekonštrukcii vlastný čas a námahu?

Pridané: 8.12.2014 Rubrika: Rekonštrukcia

Topánky občas smrdia. Zmierte sa s tým

Zažívate skvelé obdobie. Váš byt je zariadený. Nová kuchyňa, obývačka, spálňa a dokonca aj v kúpeľni už máte, čo ste potrebovali. Kamarátom a rodine sa chválite správami v štýle: „hotovo!“ , ale posielanie smajlíkov vás baví do momentu, pokiaľ si neuvedomíte, že návšteva sa môže čochvíľa „dovaliť“.

Pridané: 21.11.2014 Rubrika: Predsieň

Vaša obývačka či kuchyňa vám dokáže zachrániť spoločenský život!

Poznáte to: nechodíte skoro von. Veď z práce sa priam tešíte na váš gauč a pohodlie domova. Na návštevu reštaurácii s priateľmi či nočný život ani nepomyslíte. Ako si nájsť čas na priateľov popri únave a množstve stresu zo zamestnania?

Pridané: 28.10.2014 Rubrika: Kuchyne

KONIEC ROZŤAHOVANIU V POSTELI

Rozťahovanie v posteli je nepochopený šport. Ťažko ho vysvetlíte partnerom, ktorí sa prebudia s vašim kolenom zaseknutým v krížoch. Alebo s palcom vašej nohy v uchu. A pritom to má také jednoduché riešenie...čítajte ďalej.

Pridané: 25.9.2014 Rubrika: Spálne

Postrach s pastelkou

Že pokreslí seba a psa, s tým ste vyrovnaní dopredu. Ale čo ak sa na novej sedačke objaví niečo takéto...

Pridané: 12.8.2014 Rubrika: Nábytok vs. potomok

Je vaša kuchyňa vaším nepriateľom?

Dovaríte večeru a vrhnete sa na pohovku ako zbitý pes. Počet zababraných hrncov ale nie je to, z čoho vás bolí celý človek. Je celkom možné, že máte kuchynskú linku v nesprávnej výške

Pridané: 6.8.2014 Rubrika: Kuchyne

Ako nafúknuť kuchyňu

Čistiace prostriedky. Plechy na pečenie. Kladivo. Svokrine zaváraniny a iné nástroje hromadného ničenia. Kam to všetko dávate?

Pridané: 31.7.2014 Rubrika: Kuchyne

Lepí, či nelepí? - kožená sedačka v lete

Je teplo. Pud sebazáchovy vám nariadil obliecť si šortky či sukňu. Ale sedíte na koženej sedačke. A lepíte sa na ňu jedna radosť. ​Dá sa s tým vôbec niečo urobiť?

Pridané: 30.7.2014 Rubrika: Kožené sedačky

5 hlavných príčin, prečo vaša posteľ vŕzga

...a vaše nočné aktivity to nie sú. Ak si v posteli čo i len kýchnete a ona zaškrípe, niečo nie je v poriadku. Zistite čo:

Pridané: 30.7.2014 Rubrika: Spálne

Nábytok vs. potomok: 5 spôsobov, ako predísť deštrukcii (oboch)

Na sedačke sa nesedí, na sedačke sa hrá. To vie každé dieťa. Lenže dieťa má veľa rozbitných častí a sedačka tiež. K stretu dôjde. Ako zabezpečíte, aby to skončilo šťastne?

Pridané: 30.7.2014 Rubrika: Nábytok vs. potomok